Wycieczka słuchaczy do wytwórni filmowej Alvernia Studios

17 listopada nasi słuchacze kierunków Produkcja Filmowa i Telewizyjna oraz Realizacja Nagrań, z Warszawy, Wrocławia i Poznania, wzięli udział w wycieczce do wytwórni filmowej Alvernia Studios w Nieporazie ( woj. małopolskie), największego i najnowocześniejszego studia filmowego w Polsce.
 
Zwiedzających zachwycił imponujący kompleks trzynastu kopuł, połączonych szklanymi korytarzami, na terenie którego mieszczą się nowoczesne studia zdjęciowe, studia nagrań, flota kamperów filmowych. Słuchacze, w ramach kilkugodzinnych warsztatów edukacyjnych, mieli możliwość obejrzeć m.in. halę zdjęciową gdzie odbywają się produkcje filmowe i reklamowe oraz pion scenograficzny. Przeanalizowali etapy realizacji wybranej sceny filmowej na podstawie storyboardu. Odwiedzili też wyjątkowe miejsce, gdzie realizowana jest postprodukcja dźwięku w filmach. Warto wspomnieć, że Alvernia Studios posiada certyfikaty Dolby Premier Studio Certification, Truelight Theatre Certification, jest także członkiem programu Kodak Imagecare.
Wycieczka była dla uczestników cennym i pełnym wrażeń doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że pozostanie wszystkim na długo w pamięci.