Kurs tworzenia stron www online

KURS TWORZENIA STRON WWW ONLINE

Rozpoczęcie kursu: listopad 2024
Czas trwania kursu: 3 miesiące
(40 godzin – zajęcia w weekendy, dwa razy w miesiącu + 20 godzin – samodzielna praca z otrzymanymi materiałami)

Kurs adresowany jest do uczestników pełnoletnich, którzy chcieliby zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia stron WWW, w języku HTML przy użyciu CSS oraz z wykorzystaniem programu Adobe Illustrator oraz systemu zarządzania treścią WordPress.

To atrakcyjna oferta dla osób zainteresowanych tworzeniem  firmowych stron, sklepów internetowych, a także przygotowaniem własnego portofolio. Nauka zaczyna się od podstaw, dlatego kurs jest najbardziej odpowiedni dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem stron WWW.

Zdalna forma prowadzonych zajęć umożliwi udział w kursie osobom z dowolnego miejsca w kraju i za granicą. Kursanci będą pracować z wykorzystaniem oprogramowania pakietu Adobe, do którego dostaną bezpłatny dostęp na okres 3 miesięcy.

Uczestnicy kursu, po zakończeniu całego cyklu nauczania oraz zaliczeniu końcowej pracy, otrzymają  zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175) oraz dyplom (w języku polskim i angielskim), na którym będą wypisane nazwy wszystkich przedmiotów zrealizowanych w ramach zajęć wraz z ilością godzin.

Program nauczania:
 1. Wprowadzenie do technologii sieciowych: podstawy funkcjonowania Internetu oraz główne technologie wykorzystywane przy tworzeniu stron internetowych, takie jak HTML, CSS czy FTP.
 2. Wprowadzenie do zagadnień UX/UI: nawigacja i interakcje na stronie internetowej.
 3. Budowa witryny internetowej w języku HTML i przy użyciu CSS: proces tworzenia strony internetowej od podstaw, korzystając z języka HTML i CSS.
 4. Prezentacja projektu graficznego witryny internetowej: planowanie i prezentacja projektu graficzny strony internetowej.
 5. Responsywność projektu graficznego: projektowanie witryny, dostosowanej do różnych urządzeń, od komputerów po telefony komórkowe.
 6. Struktura katalogów na serwerze WWW a adresy URL: organizacja plików witryny na serwerze oraz zasady tworzenia adresów URL.
 7. Projektowanie witryny internetowej w programie Adobe Illustrator: profesjonalne narzędzie do projektowania graficznego – nauka korzystania z Adobe Illustrator.
 8. Zastosowanie programów Adobe Illustrator i Adobe Photoshop w przygotowaniu elementów graficznych zoptymalizowanych do Internetu: tworzenie i optymalizacja grafiki dla strony internetowej.
 9. Wprowadzenie do kompozycji oraz typografii: zasady projektowania strony internetowej z uwzględnieniem kompozycji i doboru odpowiedniej typografii.
 10. Kompozycja, kolor i typografia w projektowaniu strony WWW: kompozycja, psychologia kolorów i typografia dla projektu strony internetowej.
 11. Rodzaje i sposoby kompresji plików graficznych wykorzystywanych na stronach WWW, omówienie formatów PNG, JPEG, WEBM, SVG: formaty graficzne oraz metody ich optymalizacji dla sieci.
 12. Alternatywne programy do projektowania WWW na przykładzie środowiska Figma: alternatywne narzędzia do projektowania stron internetowych.
 13. Wprowadzenie do systemu CMS WordPress: popularny systemem zarządzania treścią, który ułatwia tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi.
 14. Prezentacja projektu graficznego w systemie WordPress: przekształcenie projektu graficznego w funkcjonalną stronę internetową przy użyciu WordPressa
Zapewniamy:
 • 40 godzin zajęć w ramach kursu z nauczycielem + 20 godzin samodzielnej pracy z otrzymanymi materiałami

 • Zajęcia w weekendy

 • Dostęp do pakietu Adobe na czas trwania kursu

 • Minimum formalności przy zapisaniu się na kurs (podanie online)

 • Brak górnej granicy wiekowej dla uczestników kursu

Koszty:

 • Cena  kursu – 1900 zł

 • Nie pobieramy opłaty wpisowej
Wymagania dla uczestników: własny laptop z systemem min. Windows 10 lub Mac lub komputer stacjonarny.

WAŻNE!

 • W ramach programu nauczania wszystkie zajęcia realizowane są w formie e-learningu, z wykorzystaniem platformy zdalnego nauczania ROE.

 • Zajęcia odbywają się na platformie zdalnego nauczania, w czasie rzeczywistym z udziałem nauczyciela.
PLATFORMA E - LEARNINGOWA

Uczestnicy otrzymują:

 • na 3 miesiące bezpłatny dostęp do pakietu Adobe, a w nim m. in.: Photoshop, Illustartor, In Design, Premiere Pro, Bridge,


 • szkolenia z obsługi platformy zdalnego nauczania.
POLECAMY RÓWNIEŻ KURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ ONLINE!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.