Kadra

Poniżej kilka sylwetek wykładowców prowadzących zajęcia w Szkołach Artystycznych.

MARIA MAGDALENA MORAWIECKA

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i ASPP „Abrys” na specjalizacji „grafika użytkowa”. Doktor nauk humanistycznych. Twórczością zajmuje się zarówno od strony praktycznej, jak i czyni ją przedmiotem swoich zainteresowań badawczych. Autorka tekstów naukowych, literackich oraz realizacji artystycznych. Wykładowca przedmiotów artystycznych i humanistycznych. Współpracuje z ugrupowaniem Dziennikarzy Wędrownych. Analizuje zależności między wytworami kultury wizualnej a mentalnymi obrazami świata.

KAMILA TWOREK

wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Kształciła się na University of Stavanger w Norwegii. Solowa laureatka wielu konkursów wokalnych, uczyła się śpiewu u polskich i zagranicznych nauczycieli (m.in. Clive Brown, Ruth Lynch, Piotr Nazaruk), gościła w wielu programach tv (m.in. Pytanie na śniadanie, Szansa na sukces), obecnie aktywnie bierze udział w muzycznym życiu Wrocławia. W ciągu ostatnich lat udzielała lekcji śpiewu i muzyki we Wrocławskim Klubie Formaty oraz w Światowidzie Ośrodku Działań Twórczych.

PAWEŁ RYSZARD SOBOLEWSKI

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka oraz Wydziału Malarstwa Wrocławskiej ASP. Pracuje jako architekt i projektant w warszawskim biurze projektowym. W wolnej chwili maluje i zajmuje się grafiką użytkową. Doświadczenie w projektowaniu zdobywał m.in. w Rotterdamie i Pekinie. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.
W malarstwie nawiązuje do prostych układów urbanistycznych zamykając je w proste figury geometryczne. W projektowaniu natomiast zawsze szuka najprostszych rozwiązań inspirując się twórczością japońskich artystów.

DOROTA GORJAINOW

wykładowca na kierunku Aktorstwo
Aktorka teatralna i filmowa, Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1989 r. aktorska Teatru Syrena w Warszawie. Podczas XVI Festiwalu Szkół Teatralnych Łódź – nagroda Radia Łódź za rolę Marii w przedstawieniu „Choroba młodości” Ferdynanda Brucknera. Współpracowała ze stołecznymi teatrami Projekt Teatr Warszawa i Teatr Ochoty. Zagrała również role filmowe jak i gościnnie w licznych serialach. Wybrana filmografia: PAKT, Poranek Kojota, Trędowata, Blondynka, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Niania, Prawo Agaty, Ranczo, Wyjazd integracyjny, Kryminalni, M jak Miłość, Plebania.

KRZYSZTOF STASIAK

wykładowca na kierunku Realizacja Dźwięku
Operator dźwięku, reżyser i producent filmowy. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Ukończył AM w Katowicach – wydz.Jazzu, PWSFTviT w Łodzi.Obecnie doktorant na wydz. operatorskim. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Od prawie 30 lat związany z produkcją muzyczną oraz realizacją i postprodukcją dźwięku do filmów fabularnych i dokumentalnych. Zrealizował ponad 1500 muzycznych sesji nagraniowych. Jako dźwiękowiec pracował m.in. przy filmach fabularnych (ŚlubyPanieńskie, W imię, Pitbull – Ostatni pies, Eter), przy serialach oraz  przy wielu filmach krótkometrażowych i dokumentalnych.

RAFAŁ SOSNOWSKI

wykładowca na kierunku Fotografia i realizacja obrazu  Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu kierunek: fotografia a także Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek: filozofia. W fotografii interesuje się przede wszystkim reportażem i fotografią koncertową. Pasjonują go rytuały, dlatego też zajmuje się również fotografią ślubną. Postrzega fotografię jako zwierciadło rzeczywistości, poszukując piękna w prawdziwym świecie i utrwalając to, co znika.

ALICJA KWIATKOWSKA

wykładowca na kierunku  Aktorstwo
Absolwentka wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 15 lat występuje na deskach wielu teatrów na terenie całej Polski, współpracując między innymi z Firmą Syndykat Artystyczny, Teatrem Skene oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Autorka scenariuszy do spektakli teatralnych i krótkich form filmowych. Zrealizowała wiele kampanii reklamowych jako aktorka ale również i producent. Czynnie uczestniczy w castingach do produkcji telewizyjnych i reklamowych.  Jest pomysłodawcą i współtwórcą projektu fotograficznego Colour Therapists adresowanego głównie do kobiet oraz założycielem youtubowego programu satyrycznego Deadly Serious.

GRAŻYNA GRASA NOWACKA

wykładowca na kierunku Fotografia
Fotografik, performer, scenograf, poetka. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii, grafiki i literatury. Wystawy jej prac można oglądać w kraju i za granicą. Jak sama o sobie mówi, jest wędrowcem. Adoruje szczególnie kino nieme, taniec współczesny, teatr tańca, porzucone przedmioty i zapomniane zakamarki świata. Chętnie uczestniczy w ciekawych projektach i zaprasza do współpracy przy własnych inicjatywach. Pasją Grażyny Grasy Nowackiej jest projektowanie okładek do wyimaginowanych płyt muzycznych.

ALEKSANDRA MIKOŁAJCZYK

wykładowca na kierunku Aktorstwo
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Obecnie doktorantka Wydziału Aktorskiego w łódzkiej Szkole Filmowej. Uczestniczka warsztatów aktorskich z Nancy Bishop, Richardem Pagano, Krzysztofem Zanussim, a także aktorką Teatru Grotowskiego – Teresą Nawrot. Związana z teatrami w Łodzi, Bydgoszczy i Warszawie. W swoim dorobku aktorskim ma zarówno role komediowe, jak również dramatyczne. Szerszej publiczności znana z ról w serialach telewizyjnych, takich jak: Na wspólnej, Brzydula, Ojciec Mateusz, czy Na dobre i na złe.

MARTA PUCHŁOWSKA

wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz, Grafika komputerowa oraz Scenografia i kostiumografia
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Stypendystka Uniwersytetu Sztuk Pięknych Mimar Sinan w Stambule na Wydziale Tradycyjnych Tureckich Sztuk. Studiowałam kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie studiuję turkologię. Współpracuje z Instytutem Kultury Tureckiej Yunus Emre w Warszawie jako artystka ebru. Prowadzi przedmioty z rysunku, malarstwa i kompozycji plastycznej.

TOMASZ WOLIŃSKI

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Grafik, absolwent Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie. Grafika komputerowa jest dla niego połączeniem pasji z pracą. Laureat wielu konkursów związanych z projektami  logotypów,  m.in.: dla Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, C4 Retail Lab, Fonetika. W  pracy dydaktycznej przekazuje swoją wiedzę w sposób możliwie jak najprostszy, czerpiąc inspirację z  otaczającego nas świata. Jego grafiki to połączenie minimalizmu z symboliką. Obecnie odpowiada za materiały POS i elementy komunikacji wizualnej dla Carrefour Polska. Strona grafika: www.tomaszwolinski.pl.

DR WŁODZIMIERZ TRAWIŃSKI

wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz oraz Scenografia i kostiumografia
Absolwent kierunków Wychowanie Plastyczne i Grafika Akademii Sztuk Plastycznych w Poznaniu i kierunku chemii Politechniki Poznańskiej. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, obiektem, tkaniną, scenografią. Autor dwóch książek z zakresu wiedzy o sztuce i edukacji artystycznej (Akademia rysunku i Malarstwo na desce z kolekcji Zamek Górków w Szamotułach). Wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada własną galerię sztuk Magazyn 9c  w Zbierkowie koło Poznania, gdzie mieszka i twórczo pracuje.

AGATA OBŁĄKOWSKA

wykładowca na kierunku Aktorstwo
Aktorka, reżyser, choreograf. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka licznych warsztatów m.in “Warsztaty Wspólnym Głosem” prowadzone przez Annę Zubrzycki i Helen Chadwick, “Reżyseria i praca aktorska” prowadzone przez prof. Kazimierza Brauna oraz, “Drama metodą edukacji XXI wieku” prowadzonych przez Partice Baldwin. Występowała w galach konkursów literackich i teatralnych (m.in. Angelus 2012, PPA 2009, Premio Europa per il Teatro 2009) w reżyserii Tomasza Mana, Wojciecha Kościelniaka i Jerzego Bielunasa. Od lat związana z pracą z młodzieżą poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Arka, Układem Formalnym, Cloud Theater oraz z Teatrem Muzycznym Capitol.

DR INŻ. BARTŁOMIEJ KRUK

wykładowca na kierunku Realizacja Dźwięku we Wrocławiu
Absolwent  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej – Katedra Akustyki i Multimediów, gdzie jest wykładowcą. Ma na swoim koncie realizacje wielu koncertów oraz wydane kilkadziesięciu CD. Od 2010 realizuje nagrania dla Narodowego Forum Muzyki oraz dla solistów Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie. W dorobku naukowym ma ponad 30 publikacji. Podczas studiów wielokrotnie nagradzany nagrodami, stypendiami m.in.:Committee on International Research and Education of the Acoustical Society of America 2015, Stypendium dla najlepszych doktorantów Politechniki Wrocławskiej, Stypendium Rektora Politechniki Wrocławskiej, Nagroda Dziekana Wydziału Elektroniki za uznane osiągnięcia naukowe.Od 12 lat członek międzynarodowego stowarzyszenia Audio Engineering Society (AES), a od 2012 roku opiekun naukowy studenckiej sekcji AES we Wrocławiu.

PAWEŁ PIOTROWSKI

wykładowca na kierunkach Grafika komputerowa oraz Scenografia i kostiumografia we Wrocławiu

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu o specjalności projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Fotograf freelancer, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych w 2018 r. W swojej pracy skupia się na długoterminowych projektach, które opowiadają o życiu codziennym. Jest laureatem licznych konkursów m.in. Slovak Press Photo 2017, zdobywcą Grand Prix w Viva! Photo Awards 2017 i 2016, laureatem konkursu “Pokaż się” w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii 2017, laureatem „Złoty Talent Roku 2016” Galerii PIX.HOUSE, nominowany do nagrody za projekt dokumentalny w Grand Press Photo 2018.

SZYMON KROPACZEWSKI

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Grafik kreatywny, grafik DTP. Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy w wydawnictwach, agencjach reklamowych i drukarniach. Współpracuje z fotografami w zakresie postprodukcji i drukowania zdjęć. Uważa, że fotografię można wydrukować prawie na wszystkim. Zawodowo osadzony w technikach cyfrowych, prywatnie miłośnik form analogowych: fotografi klasycznej, sitodruku, płyt winylowych, książek i zinów. Wieloletni nauczyciel przedmiotów graficznych i poligraficznych.

RENATA KRZYŻANIAK

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów z grafiki komputerowej. Grafik komputerowy i redaktor techniczny z 18 letnim stażem. Specjalizuje się w projektach typograficznych, grafice wydawniczej, oprawie graficznej kampanii promocyjnych i wizerunkowych w serwisach społecznościowych.Wieloletni szkoleniowiec i wykładowca grafiki komputerowej i projektowania. Prowadzi własną pracownię graficzną we Wrocławiu.

PRZEMYSŁAW KOSERCZYK

wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku
Konstruktor monitorów dźwiękowych, kolumn i głośników. Na co dzień związany z firmą PRO-TONSIL. Znany jako twórca renomowanego zestawu nagłośnieniowego SIESTA. Prasa branżowa oraz tematyczne portale internetowe zasięgają jego opinii i rekomendacji w kwestiach technicznych. Wypowiedzi Przemysława Koserczyka można znaleźć m.in. w miesięczniku „Hi FI – Hi-End” oraz na stronie 'High Fidelity’.’

IZABELLA KOLKA

wykładowca na kierunku Scenografia i kostiumografia
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz Collegium da Vinci w Poznaniu. Scenograf teatralny, producent filmowy, grafik. Współpracuje z teatrami repertuarowymi i alternatywnymi. Autorka scenografii do blisko czterdziestu spektakli i projektów wystawianych w kraju i zagranicą. Jej scenografia została nominowana przez The Theatrical Management Association do brytyjskiej nagrody Barclays Theatre Awards, inną wyróżnił Roman Pawłowski w plebiscycie „Najlepsi- Teatr”. Jest laureatką „Medalu Młodej Sztuki”. Inspiracji poszukuje w codziennym życiu,  pasjonuje się sztukami wizualnymi, których różne dziedziny z powodzeniem łączy w teatrze i filmie.

TERESA KWIATKOWSKA

wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku i Aktorstwo
Aktorka, nauczyciel emisji głosu. Ukończyła wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Wielokrotnie nagradzana m.in. na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” oraz Międzynarodowym Festiwalu Komedii Talia. Laureatka czterech Złotych Masek oraz dwukrotnie nagrody Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy. Od 2004 roku związana z Teatrem Polskim w Poznaniu. Jako wykładowca udowadnia, że emisja głosu, fonetyka i dykcja stanowią podstawę w pracy realizatora dźwięku, który jest współreżyserem danego przedsięwzięcia.

SEBASTIAN WOJTAROWICZ

wykładowca na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
Operator filmowy i telewizyjny. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor zdjęć do kilkuset reportaży, w tym wielu nagradzanych, http://m.in/ m.in. nagrodą Grand Press. Pracował na wielu planach filmowych i telewizyjnych. Współpracował z TVP, TVN, Polsat, RTL7, Canal+. Pracował na planach zdjęciowych wielu polskich seriali, m.in.: M jak miłość, Samo Życie, Egzamin z Życia, Linia Życia, Plebania, Klan, Bulionerzy. Autor wielu wystaw fotograficznych. Publikował na łamach Przekroju.

ANETA WOJCIECHOWSKA

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Absolwentka filozofii, redaktor techniczny. Operator DTP, grafik komputerowy. Miłośniczka programów Adobe i grafiki wektorowej. Twierdzi, że nie tylko w Photoshopie można zrobić wszystko. Posiada ponad 14 letnie doświadczenie w projektowaniu graficznym i przygotowaniu do druku. Od 2006 r. współpracuje jako freelancer z agencjami reklamowymi i klientami prywatnymi.

TOMASZ KOCHANIEC

wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku
Prezes Blu-Audio- firmy, która zajmuje się nagrywaniem i realizacją dźwięku przestrzennego . Jako realizator dźwięku współpracował przy wielu produkcjach telewizyjnych z firmą  Tako MEDIA oraz  ATM. Pracował również dla TV ECHO24 oraz TVP3 oddział  Wrocław, a także jako freelancer przy wielu koncertach. Zajmował się  projektowaniem  zabezpieczeń  anty-hałasowych oraz  pomiarami  akustycznymi  w firmie.

KAMIL SUSZCZYK

wykładowca na kierunku Aktorstwo
Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Jest aktorem Teatru Śląskiego im.Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Współpracuje z warszawskim Teatrem Narodowym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Zagrał w filmie fabularnym krótkometrażowym Milczenie polskich owiec w reż. Macieja Stuhra oraz etiudzie filmowej Maj w reż. Borysa Lankosza. Wystąpił m.in w serialach telewizyjnych: Barwy szczęścia, Chyłka – zaginięcie, Za marzenia.

WOJCIECH PRZYBYŁ

wykładowca na kierunku Grafika komputerowa
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Wieloletni nauczyciel grafiki i multimediów oraz programista stron www. Współpracuje  z wieloma wydawnictwami i agencjami reklamowymi w zakresie przygotowania materiałów do druku i Internetu. Zawodowo związany z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji i kilkoma uczelniami wyższymi.

TOMASZ PIOTROWSKI

wykładowca na kierunku Aktorstwo
Absolwent PWST na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Aktor filmowy i teatralny, konferansjer. Wyróżniony na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za role w dyplomach Agaty Dudy-Gracz oraz Remigiusza Brzyka. W 2016 roku nominowany za rolę w etiudzie filmowej Popioły na międzynarodowym festiwalu The New Classic Cinema Film Festival. Uczęszczał na liczne warsztaty aktorsko-filmowe w Polsce i zagranicą. Ma doświadczenie w pracy techniką motion-capture nad grą komputerową Dying Light. Pracował z takimi reżyserami jak Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Łukasz Palkowski.

BARTOSZ MAREK SZTANDAR

wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku
Certyfikowany trener Ableton Live, dyplomowany inżynier dźwięku. Były wykładowca kursu produkcji muzyki elektronicznej i inżynierii dźwięku w School of Audio Engineering w Amsterdamie i leader biura obróbki dźwięku wielojęzycznego MTV Networks Amsterdam. Założyciel, instruktor i autor programu szkoleń z produkcji muzycznej w środowisku Ableton Live w szkołach IBIZA SPARK w San Antonio na Ibizie oraz certyfikowanego centrum szkoleniowego Ableton Live SEKWENCJA. Jako artysta działa ponad 20 lat na scenie polskiej muzyki elektronicznej, jako muzyk, dj, producent, realizator i animator działań klubowych.

MICHAŁ ŁUCZYŃSKI

wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku
Doktorant Politechniki Wrocławskiej, ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektronika (specjalizacja: akustyka). Członek Audio Engineering Society, były przewodniczący studenckiego Koła Naukowego Polskiej Sekcji Audio Engineering Society. Zajmuje się analizami akustycznymi, akustyką architektoniczną, ochroną przed hałasem oraz algorytmami przetwarzania dźwięku.

BOŻENA KOWALIK

wykładowca na kierunku Taniec oraz Aktorstwo
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu oraz Pedagogiki Tańca w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.Z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoje zamiłowanie do tańca, prowadząc między innymi zajęcia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

BOGUMIŁA DZIEL – WAWROWSKA

Śpiewaczka, publicystka, założyciel i prezes Fundacji im. Zygmunta Noskowskiego. Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia – dyplom klasy fortepianu, Wydział Wokalny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Podyplomowe Studium Pieśni UMFC oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne w Ateneum – SW w Gdańsku. Koncertuje w kraju i za granicą.

TOMASZ PULSAKOWSKI

wykładowca na kierunku Fotografia
Fotograf, filmowiec. Z wykształcenia antropolog kultury (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski), absolwent ASP Wrocław (kierunek Fotografia i multimedia) oraz szkoły fotograficznej Międzynarodowe Forum Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Od 2009 zajmuje się zawodowo zarówno dokumentem fotograficznym i filmowym, jak i realizacjami o charakterze artystycznym. Twórca krótkich form filmowych (teledyski, reportaże). Reżyser teledysków dla zespołów muzycznych Riverside, Ray Wilson, Lunatic Soul, Tides From Nebula. Uczestnik wielu polskich oraz międzynarodowych wystaw fotograficznych.
Projekty komercyjne: Realizacja materiałów promocyjnych dla południowo-koreańskich telewizji reklamowych (Hyundai Mall TV, Lotte Mall TV, Home & Shopping).